Czytasz dzięki

Od marca 2006 r. połączenie lotnicze Łódź-Nottingham

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-09-2005, 13:27

W marcu 2006 roku zostanie uruchomione połączenie lotnicze między Łodzią a Nottingham w Wielkiej Brytanii - poinformował w środę prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki. Linia ma być obsługiwana przez irlandzkiego przewoźnika Ryanair.

W marcu 2006 roku zostanie uruchomione połączenie lotnicze między Łodzią a Nottingham w Wielkiej Brytanii - poinformował w środę prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki. Linia ma być obsługiwana przez irlandzkiego przewoźnika Ryanair.

Pierwszy samolot na tej trasie ma polecieć 14 marca 2006 r. Do tego czasu firma zakupi dwa nowe samoloty Boeing 737, zabierające na pokład blisko dwustu pasażerów. Będą one obsługiwały nowe połączenie. Loty do Nottingham będą odbywać się trzy razy w tygodniu - we wtorki, czwartki i soboty.

Jak przyznał Kropiwnicki, aby możliwe było uruchamianie połączeń międzynarodowych z Łodzi, konieczna była przebudowa lotniska Lublinek. "W tym roku został zakończony ważny etap rozbudowy lotniska, którego pas startowy ma już długość ok. 2,1 km. Będziemy jeszcze dążyli do przedłużenia pasa do 2,5 km. Wtedy lotnisko w pełni zostanie przygotowane na połączenia międzynarodowe" - powiedział Kropiwnicki na konferencji prasowej.

Jak dodał obecny na konferencji przedstawiciel Ryanair Tomasz Kułakowski, jest to drugie połączenie Łodzi z Wielką Brytanią, jakie przewoźnik chce uruchomić. W październiku tego roku mają ruszyć z lotniska Lublinek loty do Londynu.

Ryanair w Polsce obsługuje połączenia do Wielkiej Brytanii i Niemiec z Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Gdańska, Szczecina, Wrocławia i Krakowa. Równocześnie z konferencją prasową w Łodzi odbyły się podobne w Nottingham i Wrocławiu, z którego loty do Nottingham zostaną zapoczątkowane 15 marca 2006 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane