Odbicie Intela wsparło amerykańskie byki

Spekulacje, że na kończącym się dziś posiedzeniu Fed ogłosi czwarty program wsparcia gospodarki, zapowiadają dalsze zwyżki na giełdzie nowojorskiej.

- Pomoc sięgnie przynajmniej 40 mld USD miesięcznie, bo właśnie takie wsparcie rynek uwzględnił w cenach. Wszystko poniżej tej kwoty oznaczałby w praktyce zaostrzenie polityki pieniężnej – ocenia Aneta Markowska, ekonomistka banku Societe Generale.

Kontrakty na S&P500 i Dow Jonesa zyskują blisko 0,2 proc., a futures na Nasdaq są na 0,3 proc. plusie. Postępy widać także w negocjacjach nad porozumieniem budżetowym. Prezydent Barack Obama obniżył wielkość podwyżek podatków (z 1,6 bln USD do 1,4 bln USD), na które domaga się zgody republikanów. Dodatkową presję na GOP wywarła deklaracja miliarderów Warrena Buffetta i George’a Sorosa, którzy wsparli plany podniesienia danin od najbogatszych. Jak wynika z sondażu agencji Bloomberg, prawie połowa zwolenników partii republikańskiej uważa, że prezydent ma od wyborców mandat do podniesienia podatków.

O 0,4 proc. w przedsesyjnym handlu drożeją papiery Intela. Po wczorajszej blisko 3 proc. zwyżce notowania producenta procesorów znalazły się najwyżej od miesiąca i złamały linię trwającego od kilku miesięcy trendu spadkowego.

- Jeżeli spółka nie zweryfikuje prognoz zysków, a wyniki będą zgodne z oczekiwaniami, wprowadzenie nowych procesorów do urządzeń mobilnych umocni wzrosty. Wczorajszy ruch upewnia mnie, że inwestorzy zaczęli zajmować pozycje obliczone na zwyżki w średnim horyzoncie – powiedział Pulsowi Biznesu mieszkający w Warszawie trader Mirko, który zajmuje długą pozycję w akcjach spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Odbicie Intela wsparło amerykańskie byki