Odbicie na Wall Street

opublikowano: 20-08-2013, 21:59

Akcje na Wall Street rosły podczas wtorkowej sesji po czterodniowym spadku indeksu Standard & Poor’s 500, co było możliwe m.in. dzięki lepszym od oczekiwań sieci handlowych.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Akcje Best Buy rosły o 11 proc., gdy firma opublikowała lepsze od prognoz dane o sprzedaży za ostatni kwartał. Kurs TJX Cos. zrósł o 6,4 proc., dzięki lepszym od oczekiwań zyskom. Kurs Urban Outfitters skoczył blisko 10 proc., po tym jak firma Wedbush Securities podwyższyła rating akcji.

- Mieliśmy bardzo dobre wyniki detalistów, co jest dowodem na to, że konsumpcja nie umarła i wszystko idzie w dobrym kierunku. Wszyscy ciągle koncentrują się na ograniczeniu przez Fed skupu obligacji. My jesteśmy jednak ostrożnie byczy i utrzymujemy pełną ekspozycję na akcje – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Frank Ingarra, główny trader z NorthCoast Asset Management LLC.

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień minimalnym spadkiem o 0,05 proc., indeks S&P 500 wzrósł o 0,36 proc., a Nasdaq 100 o 0,69 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy