Odlewnia z Lisich Kątów inwestuje

MAG
opublikowano: 13-12-2018, 22:00

60 mln zł ma kosztować rozbudowa Odlewni Żeliwa, która skorzysta ze zwolnienia z CIT w pomorskiej strefie.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna (PSSE) ma nowego inwestora. Odlewnia Żeliwna Lisie Kąty otrzymała decyzję o wsparciu — zgodę na skorzystanie ze zwolnień podatkowych w ramach nowej ustawy, która umożliwia to na terenie całego kraju, a nie — jak było wcześniej — na wybranych działkach. Działająca od 1990 r. w Lisich Kątach w pobliżu Grudziądza spółka zainwestuje 60 mln zł i powiększyzatrudnienie o 12 osób (dzisiaj ma 300 pracowników). Producent odlewów z żeliwa szarego i sferoidalnego planuje rozbudować większość linii technologicznych i zwiększyć moce.

fot. AW

— Jednym z celów nowej ustawy było stworzenie szans rozwoju rodzimym firmom. Już po kilku miesiącach funkcjonowania regulacji widać, że spełnia te założenia. Kolejnym beneficjentem została polska firma — podkreśla Paweł Lulewicz, wiceprezes PSSE.

W przypadku pomorskiej strefy wszystkie firmy, które otrzymały decyzję, mają polski kapitał. Należą do nich Plastica z grupy TZMO, pierwszy w Polsce inwestor, który skorzystał z nowych zasad pomocy publicznej (PSSE wydanie decyzji zajęło dziewięć dni od wejścia w życie rozporządzeń do ustawy), a także Hanzatec, mikroprzedsiębiorstwo z Gdańska.

— Spodziewamy się, że jeszcze przed końcem roku wydamy kolejne decyzje. Zainteresowanie przedsiębiorców jest spore, dostrzegają szanse, jakie stwarza nowa ustawa. O korzyściach z niej płynących informowaliśmy przedsiębiorców podczas cyklu spotkań w 226 gminach, które znajdują się w obszarze działania PSSE — mówi Paweł Lulewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane