Odmowa nieważna

W przetargu na UMTS ofertę PTC odrzucono z naruszeniem prawa — uznał wczoraj warszawski sąd.

Odmowa nieważna

Joanna Barańska
opublikowano: 27-06-2006, 00:00

W przetargu na UMTS ofertę PTC odrzucono z naruszeniem prawa — uznał wczoraj warszawski sąd.

Odmowa rezerwacji częstotliwości UMTS dla Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) jest nieważna — orzekł wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Zdaniem sądu, prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) wydał ją bez podstawy prawnej. Według Sławomira Dudzika, prawnika PTC, oznacza to, że przetarg należy powtórzyć. Według Michała Jabłońskiego, radcy prawnego Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który zastąpił URTiP, sąd nie wypowiedział się na temat samego przetargu.

W lutym zeszłego roku prezes URTiP ogłosił przetarg na rezerwację częstotliwości dla telefonii UMTS dla jednego podmiotu. Do przetargu przystąpiły PTC, Pol-komtel, Netia Mobile (obecnie P4), Qiana Investments i PTK Centertel. Wygrała Netia. PTC odpadła już w pierwszym etapie z powodu błędu w dokumentach: zamiast o częstotliwości 1090,1-1095,1 MHz wnioskowała o 1990,1-1095,1 MHz. URTiP uznał, że jest to niespełnienie wymogów formalnych, PTC — że oczywista omyłka pisarska.

W sądzie PTC zakwestionowała ponadto cały przetarg z przyczyn formalnych. Jej zdaniem, URTiP nie miał prawa wydawać osobnych decyzji odmownych dla podmiotów przegrywających przetarg i osobnej pozytywnej decyzji dla Netii. Sąd uznał, że PTC ma rację.

— Przetarg jest tylko częścią postępowania w sprawie rezerwacji częstotliwości i powinna zostać wydana jedna decyzja z udziałem wszystkich stron — stwierdziła sędzia Hanna Emilia Święcicka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Barańska

Polecane