Odpisy obciążą wyniki Trakcji

opublikowano: 24-04-2019, 08:08

Zarząd Trakcji PRKiI zdecydował się na zaksięgowanie odpisów aktualizujących wartość inwestycji w jednostce zależnej AB Kauno Tiltai oraz odpis wartości firmy.

Łącznie jest o około 35 mln zł.

Utworzenie odpisów aktualizujących wartość inwestycji wpłynie na obniżenie jednostkowego wyniku finansowego za rok 2018 oraz obniżenie wartości aktywów trwałych prezentowanych w jednostkowym bilansie spółki na dzień 31 grudnia 2018 roku o kwotę 10,7 mln zł.

Drugi z odpisów wpłynie na obniżenie skonsolidowanego wyniku finansowego za rok 2018 oraz obniżenie wartości aktywów trwałych prezentowanych w skonsolidowanym bilansie Grupy Trakcja na dzień 31 grudnia 2018 roku o kwotę 24,24 mln zł.

"Utworzenie odpisów aktualizujących ma charakter niepieniężny i nie wpływa na sytuację płynnościową Spółki i Grupy Kapitałowej' - zaznaczono.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu