Odpowiedzialny design Carl Hansen & Søn

  • Materiał partnera
opublikowano: 18-05-2021, 12:10

Odpowiedzialny design – ZŁOTA 44 nawiązuje współpracę z duńską marką Carl Hansen & Søn i prezentuje nowy apartament pokazowy

Prostota, estetyka i funkcjonalność w połączeniu ze zrównoważonym rozwojem to cechy wspólne ZŁOTEJ 44 i duńskiej marki meblowej Carl Hansen & Søn. Nowy apartament pokazowy to esencja skandynawskiego designu. Otula ciepłem naturalnych barw, materiałów i struktur, których chce się dotknąć i poczuć.

Wzornictwo z ponad stuletnią historią

Jedną z najlepszych strategii zrównoważonego życia jest wytwarzanie i kupowanie rzeczy trwałych. Carl Hansen & Søn, rodzinna firma powstała w 1908 roku, założona przez mistrza rzemiosła Carla Hansena to prawdziwy przykład świadomego, zrównoważonego biznesu, który za sprawą ponad stuletniej historii i konsekwentnej, bezkompromisowej strategii odnosi komercyjny sukces na świecie. Przez lata firma Carl Hansen & Søn mocno skupiała się na prezentowaniu duńskich klasyków wzornictwa, jednocześnie uwspółcześniając kolekcje o prace nowych projektantów. Duży wkład w ewolucję firmy miała współpraca z jednym z największych projektantów – Hansem J. Wegnerem. Podstawą DNA firmy jest najwyższa jakość materiałów i filozofia ich wytwarzania, a do tego wykorzystuje się najlepsze materiały i najwyższej, światowej klasy rzemiosło. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się z dbałością o rzemieślnika, jak i o planetę. Carl Hansen & Søn inwestuje w najnowocześniejszy i najbardziej energooszczędny sprzęt, a we wszystkich zakładach produkcyjnych zapewnia się zdrowe i bezpieczne warunki pracy. Materiały pozyskiwane są z odpowiedzialnie zarządzanych lasów i tartaków, z którymi firma pielęgnuje wieloletnie relacje. Produkcja każdego mebla opiera się na wykorzystaniu niemal najdrobniejszych elementów. Ze skrawków produkuje się bezpieczne zabawki, a odpad niemożliwy do wykorzystania w rzeźbie poddawany jest obróbce i służy jako paliwo w ciepłowni miejskiej, która zapewnia ogrzewanie ponad czterystu lokalnym domom w Gelsted w Danii.

„Połączenie klasycznego rzemiosła z nowoczesnym wzornictwem Carl Hansen & Søn to propozycja dla świadomych nabywców. Zauważamy rosnące zainteresowanie niebanalnymi duńskimi meblami w Polsce i wierzymy, że nasze produkty zostaną tu docenione. Showroom Carl Hansen & Søn w Warszawie i aranżacja apartamentu pokazowego w luksusowym apartamentowcu ZŁOTA 44 to odpowiedź na zapotrzebowanie polskiego rynku na najwyższej jakości meble, które posłużą pokoleniom”. – mówi Inger M. Jensen Hansen, Director CCO Carl Hansen & Søn.

Produkty Carl Hansen & Søn są stworzone tak, aby służyły również kolejnym pokoleniom. Aby zachęcić do wykorzystywania potencjału starszych mebli, firma zapewnia wysoko wykwalifikowane usługi naprawcze i renowacyjne. W ten sposób, po dziesięcioleciach codziennego użytkowania, nawet najbardziej wysłużony, ukochany mebel można odrestaurować i przygotować na wiele kolejnych lat użytkowania.

Bezkompromisowa strategia zapewniła Carl Hansen & Søn oddanych partnerów, a także komercyjny sukces w postaci flagowych sklepów i salonów zlokalizowanych na całym świecie: w Nowym Jorku, San Francisco, Tokio, Osace, Londynie, Mediolanie, Sztokholmie, Oslo, Kopenhadze, Gelsted, Hamburgu, Paryżu i Warszawie, a także oddziały handlowe w USA, Japonii i Hongkongu. Ta godna naśladowania postawa to wyjątkowy przykład prawdziwie ekologicznego biznesu.

Ponadczasowy mariaż betonu i drewna

Apartament pokazowy zaaranżowany przez Carl Hansen & Søn zlokalizowany jest na 48. piętrze luksusowego apartamentowca ZŁOTA 44 i obejmuje przestrzeń ponad 200 mkw. Nie ulega wątpliwości, że połączenie odkrytego betonu i naturalnej dębowej podłogi apartamentu z ponadczasowym wzornictwem mebli i akcesoriów Carl Hansen & Søn to kwintesencja skandynawskiego stylu. Dominują tu ciepłe i naturalne barwy drewnianych mebli. Perfekcyjnie wykończone detale prezentują rzemieślniczy kunszt i oddają prawdziwą pasję projektanta. Znajdziemy tu kultowe krzesła Wishbone Chair autorstwa Hansa Wegnera dla Carl Hansen & Søn z 1949 roku, które otaczają duży jadalniany stół. U jego szczytu króluje wysokie dziecięce krzesełko autorstwa pary projektantów Nanna and Jørgen Ditzel. Okna w przestrzeni jadalni zajmują południowo – zachodni narożnik i dostarczają światła przez cały dzień. Aranżacja salonu odpowiada na potrzeby potencjalnych mieszkańców – strefa relaksu wykorzystuje wygodne kanapy i drewniane owalne stoliki kawowe, a na wieczór z przyjaciółmi przygotowano fotele ustawione wokół okrągłego, drewnianego stołu. Na szczególną uwagę zasługują wyeksponowane we wnętrzu dodatki. Kolorowe szklanki i wazony oraz haftowane poduszki dodają wnętrzu lekkości, a drewniane zabawki umiejscowione w niebanalnych miejscach są okiem puszczonym do odbiorcy. Przestrzeń dzienną ubogaca obraz pochodzący z Artutito Exqusite Art Gallery „Tafla” autorstwa Jana Pruskiego.

Jedną z sypialni w apartamencie zaaranżowano jako pokój dziecięcy. Uspokajający wystrój pełen naturalnych drewnianych zabawek wzbogacono ponadczasowymi meblami takimi jak ławki projektu Børge Mogensena. Charakterystycznie tkane siedzisko ukazuje w subtelnych detalach jego precyzyjne wykonanie. W apartamencie zaaranżowano także gabinet, w którym skupia uwagę wyjątkowa biblioteczka FK Bookcase System autorstwa duetu projektantów duńskich Preben Fabricius i Jørgena Kastholm porządkuje przestrzeń. Ostatni pokój to sypialnia. Oddalona od części dziennej zachęca do wypoczynku i relaksu z widokiem na miasto.

W każdym pomieszczeniu silnie odczuwalna jest harmonia z naturą. Oliwne drzewa dostarczone przez Studio Plum potęgują egzotykę wnętrza, które dzięki nim przeobraża się w enklawę dla uciekających myśli.

Slow furniture na lata

ZŁOTA 44 nawiązując współpracę z Carl Hansen & Søn podkreśla przywiązanie do idei zrównoważonego rozwoju i po raz kolejny wspiera dobre wybory konsumenckie i „slow furniture”. Zastosowanie nowoczesnych technologii, ergonomicznych rozwiązań oraz najlepszej jakości materiałów w apartamentowcu to inwestycja, która w szybkim czasie przynosi wymierne korzyści. Ponadczasowe wyposażenie i światowej jakości surowce pozyskane w odpowiedzialny sposób to przyszłość, która zaczyna się już dziś.

Flagowy showroom Carl Hansen & Søn znajduje się w Warszawie na parterze pięciogwiazdkowego Hotelu Warszawa przy placu Powstańców Warszawy 9.

Więcej o ZŁOTA 44

Inwestorami apartamentowca ZŁOTA 44 są fundusz inwestycyjny zarządzany przez AMSTAR, który nabywa, realizuje i zarządza nieruchomościami na wybranych rynkach w Europie, USA oraz innych krajach na całym świecie, oraz BBI Development SA – spółka deweloperska notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji na http://www.zlota44.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane