Czytasz dzięki

Odreagowanie na Wall Street, ale z problemami

opublikowano: 12-06-2020, 22:12

Po bardzo obiecującym początku, sugerującym mocne odbicie po czwartkowym uderzeniu podaży, powoli na Wall Street wkradała się niepewność i strach, które na pewien okres znów przejęły kontrolę nad parkietem.

Pierwsza faza sesji upływała pod dyktando kupujących, którzy chcieli wykorzystać głęboką, sięgającą nawet niemal 7 proc.  czwartkową korektę do zwiększenia zaangażowania w akcje. Indeks największych blue chipów rósł momentami o ponad 700 punktów podczas gdy wskaźnik Nasdaq znów zbliżył się na wyciągnięcie ręki do bariery 10 tys. punktów.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Jednak po początkowej euforii kolejne godziny stały pod znakiem spuszczania z tonu przez obóz byków przestraszony informacjami o wzroście liczby infekcji Covid-19. A to oznaczać może jeszcze większe problemy dla gospodarki, od której – po chichu – liczy się na jej siłę i odporność, a co za tym idzie szybkie odreagowanie. Jak wyglądać jednak może czarny scenariusz przekonali się inwestorzy w czwartek, kiedy w końcu dotarł do nich przekaz oficjeli Fed, którzy przestrzegali przez nadmiernym optymizmem i nieuzasadnionymi nadziejami. Czytając między wierszami, nazwali graczy ślepo wierzących w dalszy rajd na giełdzie, naiwniakami.

W końcówce sesji znów ożywił się popyt co zaowocowało ponownym wyjściem indeksów ponad kreskę.

Podczas piątkowej sesji szczególnym zainteresowaniem handlujących cieszyły się papiery spółek finansowych, w tym czołowych banków takich jak Bank of America, Citigroup czy Morgan Stanley. 

Znów drożały papiery Boeinga, ale choć chwilami zyskiwały nawet ponad 11 proc. to jednak tydzień zakończyły na minusie. Grunt odzyskiwały udziały linii lotniczych i firm turystycznych.

Na zamknięciu sesji indeks Dow Jones IA zyskiwał 1,90 proc. zwyżkując o ponad 477 pkt. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 rósł o 1,31 proc. Natomiast technologiczny Nasdaq umacniał się o 1,01 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane