Odreagowanie po piątkowej panice

opublikowano: 03-02-2020, 22:06

Poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła odbicie indeksów po piątkowej wyprzedaży. Odreagowanie wsparły m.in. dane makro wskazujące na poprawę aktywności sektora przemysłowego.

Wskaźnik ISM pokazał, że sektor ten odnotował rozwój po pięciu z rzędu miesiącach spadków, co daje nadzieje na osiągniecie dna przez inwestycje biznesowe. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Rozczarowała natomiast publikacja danych o wydatkach na inwestycje budowlane. W grudniu nieoczekiwanie spadły one o 0,2 proc. wobec oczekiwanego wzrostu rzędu 0,5 proc. w ujęciu miesięcznym.

Najbardziej wyraźne odbicie zauważyć można było w segmencie spółek reprezentujących zaawansowane technologie i działających w internecie, jak w przypadku Amazona czy Alphabetu. W przypadku spółki–matki koncernu Google aprecjację kursu o ponad 2,5 proc. wspierało wyczekiwanie na prezentację wyników kwartalnych sieciowego giganta. 

O ponad 4 proc. rosła wycena papierów koncernu Nike. Tak znaczący zysk był wynikiem dodania akcji producenta odzieży i sprzętu sportowego do listy preferowanych walorów przez bank JP Morgan.

Na zamknięciu sesji indeks DJ IA rósł o 0,69 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskiwał o 0,86 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 1,36 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy