O’Driscoll: Fed jest bardzo agresywny w sprawie stóp

opublikowano: 20-07-2018, 07:20

Prezydent Donald Trump ma rację, Fed jest bardzo agresywny w sprawie podwyżek stóp, uważa Jerry O’Driscoll, były wiceszef Fed w Dallas.

- Oni ignorują to, na co powinni zwrócić uwagę, jak wypłaszczenie krzywej rentowności i umocnienie dolara. Nie widzę powodu dla tak agresywnej postawy – powiedział O’Driscoll w CNBC.

W czwartek prezydent Donald Trump zasygnalizował niezadowolenie z powodu planowanych podwyżek stóp.

Fed podwyższył już stopy dwa razy w tym roku i planuje jeszcze dwie podwyżki przed jego zakończeniem. Szef banku centralnego USA, Jerome Powell, mówił niedawno, że wierzy iż gospodarka jest dostatecznie mocna, aby wytrzymać dalszą normalizację polityki monetarnej .

W środę Larry Kudlow, doradca ekonomiczny prezydenta Donalda Trumpa mówił, że tempo wzrostu gospodarczego USA może przekroczyć niedługo 4 proc. w jednym lub dwóch kwartałach. Stopa bezrobocia jest  w USA rekordowo niska, a inflacja zbliżona do celu Fed. Pomimo to O’Driscoll nie widzi konieczności podwyższania stóp.

- Nie rozumiem, co jest złego w silnym wzroście gospodarczym i niskiej stopie bezrobocia. Nie uważam, że jest to problem – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu