Odżyły nadzieje na  ożywienie w gospodarkach

Tadeusz Stasiuk
07-10-2009, 00:00

Wiarę przywrócił poniedziałkowy odczyt wskaźnika ISM dla amerykańskiego sektora usług, który po raz pierwszy od 2008 r. przekroczył 50 pkt. Optymistów wsparły też drożejące we wtorek surowce, po nieoczekiwanej podwyżce stóp procentowych w Australii. To pierwszy kraj z grupy G20, który zdecydował się zaostrzyć politykę monetarną od momentu wybuchu recesji. Cena złota ustanowiła nowy historyczny rekord.

Udany dzień mieli akcjonariusze banków. Kursy rosły dzięki analitykom, a raczej ich rekomendacjom. Credit Agricole, trzeci pod względem wielkości bank Francji, otrzymał podwyższoną z "neutralnie" do "kupuj" rekomendację od BoA Merrill Lynch. Cały sektor zasłużył sobie na ocenę "przeważaj". Drożały papiery Dexii po informacjach o negocjacjach z Societe Generale w sprawie udziałów w Credit du Nord. Wzięciem cieszyły się też walory spółek górniczych. Wśród nich szczególnie dobrze prezentował się BHP Billiton i Rio Tinto.

Rósł kurs Adidasa. Analitycy Nomury zalecili "kupno" akcji niemieckiej firmy. Takiego szczęścia nie mieli udziałowcy Shire. Przecenę brytyjskiego producenta leków wywołało obniżenie rekomendacji przez UBS.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Odżyły nadzieje na ożywienie w gospodarkach