OF: Kosmetyczna korekta na WIG

Open Finance
20-04-2009, 09:41

WIG - wzrosty indeksu szerokiego rynku z  poprzednich sześciu tygodni były bardziej dynamiczne niż odbicie obserwowane na  wykresie WIG20, jednak ubiegłotygodniowa korekta tego ruchu o 2,2 proc. wydaje się zbyt kosmetyczna by mogła kupującym spokojnie trwać z akcjami w portfelach.

Od początku marca WIG zyskał na wartości jedną czwartą, lecz, co nie bez znaczenia, pociągnęło to za sobą zdecydowaną zmianę wskaźników analizy technicznej, np. RSI z poziomu głębokiego wyprzedania rynku znalazł się wyżej niż przed samym załamaniem hossy jesienią 2007 r. Optymizmu może dodawać przecięcie się średnich kroczących z 20 i 50 sesji, które nastąpiło na początku miesiąca, ale z drugiej strony od tego czasu indeks WIG urósł o 14 proc. docierając w miejsce, gdzie zbiegają się długoterminowa linia trendu spadkowego oraz linia oporu poprowadzona przez wierzchołki z listopada 2008 r. oraz stycznia 2009 r. To zbyt silne bariery do sforsowania bez przystanku jednym zrywem byków.

picturegallery.4b34fd68-83d0-4466-9ca9-02c09933454e

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / OF: Kosmetyczna korekta na WIG