OF: Obserwuj WIG20

OF
29-06-2009, 09:35

Open Finance radzi - obserwuj WIG20. 

Największe spółki notowane na GPW w ubiegłym tygodniu miały spore problemy z obroną przed spadkami - indeks WIG20 nie zdołał odrobić strat z początku tygodnia i kończył piątkową sesję o 5,4 proc. poniżej poziomu sprzed tygodnia. Wsparcie z okolicy 1920 pkt. zostało przełamane z impetem i ponownie staje się barierą dla byków. Na tej wysokości leży nie tylko opór, z którym popyt zmagał się przez cały maj, ale również średnia z 20 dni i połowa długiej czarnej świecy z minionego poniedziałku. Ponowne przetestowanie średniej z 200 sesji i ewentualny spadek w okolicę 1740 pkt. (zniesienie 38,2 proc. ostatniego ruchu wzrostowego), jeśli wypadłoby pomyślnie, mogłyby pozwolić inwestorom w odmianę długoterminowej tendencji i zachęcić do większych zakupów. Koniec kwartału z pewnością do przebudowy składu portfeli wykorzystają fundusze inwestycyjne, chociaż skromne obroty sugerują, że duzi gracze już oczekują na podsumowanie półrocza.

OF: Obserwuj WIG20OF: Obserwuj WIG20

Poinformowali przed sesją: OF: Obserwuj WIG20

Enea - Tomasz Treider został członkiem zarządu spółki odpowiedzialnym za sprawy handlowe.

Bioton - Joanna Szymańska-Bulska zrezygnowała z funkcji członka zarządu spółki, a Dariusz Górka z funkcji członka rady nadzorczej.

PC Guard - zamierza scalić swoje akcje w stosunku 1 do 100, aby zatrzymać spółkę w notowaniach ciągłych na GPW. Firma prosi akcjonariuszy, by wyrówanli stan swoich rachunków w taki sposób, by mieli okrągłą liczbę akcji.

BBI Development - fundusze Aviva przekroczyły poziom 5 proc. głosów na WZA spółki.

Polnord - za 24 mln zł netto kupił od Prokom Investments prawo do bezpośredniego dochodzenia od dotychczasowego właściciela nieruchomości pod Poznaniem (104 ha), a której Polnord chce zbudować mieszkania o powierzchni co najmniej 120 tys. m2. W ramach rozliczenia Polnord wyda PI warranty subskrypcyjne uprawniające do zapisu na 1,265 mln akcji Polnordu z ceną 23,13 zł.

Gino Rossi - z zarządu odwołano Pawła Kapłona (prezesa) i Tomarza Grylewskiego (wiceprezesa). W ich miejsce powołano Gherardo Iannelli na stanowisko prezesa spółki i Macieja Fedorowicza jako jej wiceprezesa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OF

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu