OF radzi: Obserwuj akcje KGHM-u

OF
opublikowano: 05-02-2009, 09:22

W czwartek obserwuj papiery KGHM-u - zalecają specjaliści Open Finance i uzasadniają:

Po wczorajszym wzroście o ponad 8 proc. cena akcji spółki odrobiła z nawiązką spadki z pierwszych dwóch sesji lutego. Za jeden papier płacono 31,5 zł, co oznacza, że kurs ponownie powrócił powyżej średnich z 20 i 50 notowań.

Wskaźnik MACD nie dał wprawdzie sygnału kupna, ale odrobinę optymizmu niosą wysokie obroty, które wyniosły w środę ok. 94 mln zł. Warto nie podejmować teraz decyzji o uruchomieniu dużego kapitału, ponieważ jest duża szansa, że mamy do czynienia z "fałszywym powrotem" do przełamanej uprzednio linii trendu wzrostowego. Popyt szybko może się wycofać po dotarciu do nieodległych wierzchołków powyżej 33 zł za akcję działających jako średnioterminowy poziom oporu. Sygnałem do wyjścia z rynku będzie spadek kursu poniżej 29 zł.

OF radzi: Obserwuj akcje KGHM-uOF radzi: Obserwuj akcje KGHM-u

Poinformowali przed sesją:OF radzi: Obserwuj akcje KGHM-u

Pol-Aqua - spółka zależna Mostostal Pomorze ma kontrakt z Lotosem na prace budowlane o wartości 7,3 mln zł netto. Łącznie, przez ostatnich 12 miesięcy spółki z grupy Pol-Aqua podpisały z Lotosem kontrakty o wartości 60 mln zł. 

TVN - spółka rozpoczyna kolejny etap skupu własnych akcji. Przeznaczyła na ten cel 50 mln zł, a z tej sumy może kupować zarówno akcje notowane na GPW, jak i akcje imienne.

Agora - osoba z kierownictwa spółki sprzedała 9365 akcji po 12,29 zł.

TF Skok - spółka zrewidowała w dół prognozy finansowe na 2009 r. Przychody mają wynieść 20,4 mln zł (wcześniej zakładano 32,5 mln zł), a zysk netto 0,05 mln zł (wcześniej 2,89 mln zł).

Mostostal Warszawa - spółka ma kontrakt z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na budowę budynku Wydziału Prawa i Administracji. Wartość prac w Etapie I to 43,4 mln zł netto, a termin zakończenia ustalono na 31 marca 2011 r.

Budimex - fundusze BZ WBK TFI ograniczyły zaangażowanie w spółce z 10 do 9,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OF

Polecane