OF: We wtorek obserwuj franka

DI
opublikowano: 23-12-2008, 10:15

Zamiast akcji, weź pod lupę kurs franka - zalecają specjaliści z Open Finance. I uzasadniają:

CHF - dziś zamiast wykresu spółki proponujemy wykres franka szwajcarskiego. Ostatecznie nie ma co liczyć, by w najbliższych dniach miało dziać się coś istotnego z kursami akcji, zaś notowania franka zawsze są dla wielu interesujące. Szwajcarska waluta od czterech miesięcy znajduje się w trendzie wzrostowym, który wyniósł jej kurs o 35 proc. w górę (licząc od sierpnia). W ubiegłym tygodniu kurs zatrzymał się w okolicach 2,70 PLN - to szczyt intraday z końca października. Dopóki ten poziom nie zostanie złamany istnieje teoretyczna szansa korekty spadkowej franka, ale nie potwierdzają jej obecnie ani RSI, ani MACD. Również średnia z ostatnich 50 notowań przebiega wyraźnie poniżej bieżącego kursu. Zatem podstawowe wskaźniki radzą raczej trzymać franki niż je sprzedawać (a więc utrzymywać kredyty w złotych niż w CHF).OF: We wtorek obserwuj franka

OF: We wtorek obserwuj franka

Poinformowali przed sesją:

Dębica - zarząd wymówił związkom zawodowym umowę o zbiorowym układzie pracy.

Zetkama - spółka skorygowała roczną prognozę wyników finansowych. Według nowej przychody w 2008 r. mają wynieść 215 mln PLN (poprzednio 235 mln PLN), a zysk netto 20,4 mln PLN (poprzednio 23,6 mln PLN). Spółka tłumaczy się spowolnieniem gospodarczym, ale zarazem jest zadowolona z niższych kosztów odsetek od kredytów i wyższego kursu euro.

Hydrotor - spółka zwołała NWZA na 31 stycznia. Przedmiotem obrad ma być uchwała o kupnie 240 tys. własnych akcji.

Gino Rossi - do końca listopada grupa osiągnęła przychody na poziomie 179 mln PLN, czyli o 12,5 proc. więcej niż przed rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane