Oferta publiczna i2 Development rozpocznie się 11 kwietnia

ISBNews
opublikowano: 31-03-2016, 07:56

Oferta publiczna do 2 mln akcji i2 Development, z której oczekiwane wpływy wyniosą do 58 mln zł, rozpocznie się podaniem przedziału cenowego lub ceny maksymalnej 11 kwietnia, podano w prospekcie.

W ramach oferty oferowanych jest nie więcej niż 2 mln nowo emitowanych akcji zwykłych na okaziciela serii B. Intencją spółki jest zaoferowanie w transzy inwestorów indywidualnych nie więcej ni 200 tys. akcji serii B.

i2 Development na podstawie prospektu emisyjnego ubiega się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW 8 mln akcji własnych oraz nie więcej niż 2 mln akcji nowej emisji.

Harmonogram oferty zakłada podanie informacji o przedziale cenowym lub cenie maksymalnej w dniu 11 kwietnia. Budowa księgi popytu dla inwestorów w transzy inwestorów instytucjonalnych odbędzie się 12-13 kwietnia. Podanie do publicznej wiadomości ceny emisyjnej oraz ostatecznej liczby oferowanych akcji serii B w poszczególnych transzach planowane jest na 13 kwietnia. Przyjmowanie zapisów w transzy inwestorów indywidualnych potrwa 14-19 kwietnia. Przyjmowanie zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych odbędzie się 14-19 kwietnia. Planowany termin przydziału i zakończenia publicznej oferty to 21 kwietnia.

Spółka oczekuje, że wpływy z emisji nowych akcji wyniosą do 58 mln zł. Finalna kwota będzie zależała od ostatecznej liczby nowych akcji przydzielonych inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym oraz ostatecznej ceny oferowanych akcji. Nowe akcje będą stanowić do 20% w podwyższonym kapitale zakładowym.

Do 10 mln zł planuje przeznaczyć na realizację flagowego projektu urbanistycznego - Bulwaru Staromiejskiego, który tworzy kompleks 14 budynków, w większości zabytków, zlokalizowanych w centrum Wrocławia przy pl. Jana Pawła II 8.

i2 Development szacuje, że do 38 mln zł z pozyskanej kwoty zagospodaruje m.in. na wymagany wkład własny takich projektów deweloperskich jak: Ogrody Jordanowskie II (zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z parkingami podziemnymi), Księcia Witolda (budynki mieszkalne wielorodzinne z usługami w parterze i garażem oraz zabytkowy spichlerz z przeznaczeniem usługowym), Piękna 58 (budynki mieszkalne wielorodzinne z parkingiem podziemnym), a także inwestycja przy ul. Legnickiej (budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami w parterze i garażem podziemnym). 

Kolejne do 10 mln zł przeznaczone zostanie na kapitał obrotowy spółki KPB Sp. z o.o. pełniącej rolę generalnego wykonawcy wszystkich projektów Grupy i2 Development.

Oferującym jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

 

i2 Development to grupa spółek realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne na terenie Wrocławia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane