Oferty na morską część LNG

ANP
opublikowano: 08-12-2009, 10:57

Do drugiego etapu przejdzie pięć konsorcjów. Na zlecenie liczy Hydrobudowa Gdańsk. W przetargu na budowę falochronu dla portu w Świnoujściu, części terminalu LNG, wpłynęły oferty sześciu firm.

Zobacz więcej

Wizualizacja terminala LNG

- Wybierzemy pięć i zaprosimy je do składania ofert -mówi Ewa Wieczorek, rzeczniczka Urzędu Morskiego w Szczecinie.
Wykonawca ma być wyłoniony do końca I kw. 2010 r.
- Zakończenie budowy planujemy w 2012 r. Cała inwestycja wraz z przygotowaniem dokumentacji opiewa na 1,75 mld zł. Tak zakłada wieloletni plan dla budowy falochronu - mówi Ewa Wieczorek.
Na pewno wśród zainteresowanych jest Hydrobudowa Gdańsk, specjalizująca się w hydrotechnice morskiej. Startowała o to zlecenie w konsorcjum m.in. z Energopolem Szczecin.
- Jeśli zdobędziemy ten kontrakt, wówczas giełda stanie się ważnym elementem do rozważenia. Decyzję podejmiemy w I kw. 2010 r. - mówi Wojciech Czajko, prezes Hydrobudowy Gdańsk.
Jest to największa inwestycja w hydrotechnice morskiej w historii Polski.
- Cały projekt budowy LNG, wart 4 mld zł, wykona trzech różnych inwestorów - dodaje Wojciech Czajko.
Hydrobudowa Gdańsk zdobyła, wspólnie z Energopolem Szczecin, kontrakt na przebudowę falochronu wschodniego w Świnoujściu. O budowę części naziemnej LNG walczą trzy konsorcja: Polimeksu Mostostalu, PBG i Daewoo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu