Około 150 osób straci pracę w Krosglassie

PAP
opublikowano: 12-11-2008, 17:34

Producent włókna szklanego, firma Krosglass z Krosna (Podkarpackie), planuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy zwolnienie około 150 osób, czyli niemal połowę załogi.

Jak poinformował prezes zarządu spółki Paweł Lisowski, powodem zwolnień jest zła sytuacja na rynku i drastyczny spadek zamówień.

Z powodu kryzysu spółka zmodyfikuje swój plan inwestycyjny. Jak zaznaczył Lisowski, musi on być jak najszybciej wprowadzony w życie. "Planujemy wydać na niego ok. 11 mln zł" - powiedział.

Pierwotnie plan opiewał na około 65 mln zł.

Spółka chciała w tym roku wejść na warszawską giełdę. Pierwotnie oferta publiczna miała być przeprowadzona w styczniu, ale przesunięto ją ze względu na trudną sytuację na giełdzie. Kolejne terminy oferty wyznaczono na maj. W końcu jednak spółka zrezygnowała z emisji akcji. Z publicznej emisji akcji spółka chciała pozyskać około 40 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane