Olechnowicz: Zapisy na akcje Lotosu możliwe w maju

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-04-2005, 14:14

Jeśli Grupa Lotos zostanie dopuszczona do publicznego obrotu 28 kwietnia, to proces zapisów na jej akcje może rozpocząć się w drugiej połowie maja - uważa prezes Grupy Paweł Olechnowicz. "O terminach będzie można mówić konkretnie po dopuszczeniu naszego prospektu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd" - powiedział w piątek Olechnowicz dziennikarzom w Gorlicach.

Jeśli Grupa Lotos zostanie dopuszczona do publicznego obrotu 28 kwietnia, to proces zapisów na jej akcje może rozpocząć się w drugiej połowie maja - uważa prezes Grupy Paweł Olechnowicz. "O terminach będzie można mówić konkretnie po dopuszczeniu naszego prospektu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd" - powiedział w piątek Olechnowicz dziennikarzom w Gorlicach.

W jego ocenie, kupnem akcji spółki będą zainteresowani zarówno duzi inwestorzy instytucjonalni, jak i inwestorzy indywidualni.

W czwartek wiceprzewodniczący KPWiG Zbigniew Mrowiec poinformował PAP, że zarówno Grupa Lotos, jak i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) potencjalnie mogą zostać dopuszczone do publicznego obrotu na najbliższym posiedzeniu komisji 28 kwietnia.

Gdańska spółka złożyła prospekt emisyjny do Komisji 25 marca. Zamierza ona przeprowadzić publiczną emisję do 35 mln akcji, która stanowić będzie ok. 30 proc. kapitału zakładowego spółki. Wartość emisji Grupy Lotos szacowana jest na 900 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Olechnowicz: Zapisy na akcje Lotosu możliwe w maju