Referendum w sprawie Traktatu Konstytucyjnego UE powinno odbyć się jesienią razem z pierwszą turą wyborów prezydenckich, bo wtedy frekwencja jest największa - powiedział we wtorek we Wrocławiu przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Józef Oleksy.
Komentując zawieszenie członkostwa w SLD przez skazanego w poniedziałek przez kielecki sąd na 3,5 roku więzienia b. szefa MSWiA Zbigniewa Sobotkę, Oleksy podkreślił, że poseł przestanie także być członkiem Klubu Parlamentarnego Sojuszu.
"Raczej nie będzie w klubie. Skoro zawiesił członkostwo w partii, to być może podejmie podobną decyzję jeśli chodzi o klub. Ale na razie o tym nie mówiliśmy" - dodał. Oleksy zaznaczył, że sprawa członkostwa w partii Sobotki nie rozstrzygnie się przed wydaniem wyroku przez sąd II instancji.