Oleksy: Wybory być może wcześniej niż w czerwcu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-03-2005, 12:01

Możliwe jest, że SLD opowie się za przeprowadzeniem wyborów parlamentarnych nawet wcześniej niż w czerwcu, na przykład w kwietniu lub w maju - powiedział w piątek dziennikarzom szef Sojuszu Józef Oleksy. Jak dodał, Sojusz może też zgłosić wniosek o samorozwiązanie Sejmu.

Możliwe jest, że SLD opowie się za przeprowadzeniem wyborów parlamentarnych nawet wcześniej niż w czerwcu, na przykład w kwietniu lub w maju - powiedział w piątek dziennikarzom szef Sojuszu Józef Oleksy. Jak dodał, Sojusz może też zgłosić wniosek o samorozwiązanie Sejmu.

    Pytany, czy możliwe, że zaplanowana na 12 marca Rada Krajowa Sojuszu zmieni swoje dotychczasowe stanowisko (w sprawie jesiennego terminu wyborów - PAP) odpowiedział: "wszystko jest możliwe". "Dzieją się wciąż nowe rzeczy, Sojusz traci wpływ na rząd, musimy to poważnie, odpowiedzialnie rozpatrywać. Zrodziła się także myśl, aby opowiedzieć się za wyborami wcześniej niż w czerwcu" - dodał.

    Rada Sojuszu pod koniec stycznia opowiedziała się za wyborami w jesiennym terminie, ale - jak dodał Oleksy - w Sojuszu trwa dyskusja o możliwym przyspieszeniu wyborów.

    Dziennikarze pytali, czy możliwe jest, że Sojusz sam już wkrótce zgłosi wniosek o samorozwiązanie Sejmu. "Tego też nie można wykluczyć. Dyskusja trwa na zarządzie i będzie (prowadzona - PAP) na Radzie Krajowej. (...) Słuchamy wypowiedzi, analizujemy rozwój wydarzeń i będziemy podejmować stosowne do tego decyzje odpowiedzialnie, a nie dla stołków i trzymania się mandatów" - odparł Oleksy.

    Pytany przez dziennikarzy, czy nie odnosi wrażenia, że premier i Partia Demokratyczna próbują postawić SLD pod ścianą, Oleksy odpowiedział: "To określenie jest nieprecyzyjne". "A w kącie?" - dopytywali. "Też nie" - odparł.

    Jak podkreślił szef Sojuszu, nawet w przypadku przyspieszonych wyborów rząd pełni misję do czasu powstania nowego gabinetu. "W tym sensie premier nie może 5 maja wziąć teczki i sobie pójść" - dodał.

    Oleksy zaznaczył, że SLD nie boi się rywalizacji z Partią Demokratyczną, bo - jak powiedział - "Partia Demokratyczna nie jest niczym nowym, tylko odrestaurowaną Unią Wolności".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Oleksy: Wybory być może wcześniej niż w czerwcu