Olsztyn ma miejsce dla innowatorów

PAP, DI
opublikowano: 07-11-2013, 00:00

Park Technologiczny, Inkubator i Centrum Transferu Technologii powstały w Olsztynie dzięki unijnemu wsparciu.

W Olsztynie otwarto Park Naukowo-Technologiczny — kompleks biur i laboratoriów, przeznaczonych dla małych i średnich firm innowacyjnych. Inwestycja kosztowała 70 mln zł, z czego 56,5 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne z programu Rozwój Polski Wschodniej.

Według Piotra Grzymowicza, prezydenta Olsztyna, inwestycja przyczyni się do rozwoju innowacyjnej i dającej miejsca pracy gospodarki. Jego zdaniem, pomoże też zatrzymać w mieście najzdolniejszych i najbardziej przedsiębiorczych absolwentów miejscowych uczelni, bo ułatwi im uruchomienie zaawansowanego technologicznie biznesu.

W olsztyńskim kompleksie mieszczą się: Park Technologiczny, w którym znajdą się firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, Inkubator Przedsiębiorczości — dla firm rozpoczynających innowacyjną działalność oraz Centrum Transferu Technologii — miejsce prowadzenia badań naukowych nad nowymi technologiami i ich wykorzystaniem w gospodarce.

W sześciu budynkach znalazły się biura o łącznej powierzchni 6 tys. mkw. oraz blisko 3 tys. mkw. pracowni i laboratoriów. Na ponad połowę pomieszczeń znaleziono już najemców. Lokatorzy dostają preferencyjne warunki najmu oraz dostęp do urządzeń serwisowych i socjalnych, laboratoriów, administracji i obsługi doradczo-konsultingowej.

Wśród ok. 50 obecnych lokatorów Parku są firmy specjalizujące się w mechatronice, informatyce, biotechnologii, geodezji czy doradztwie finansowym. W laboratoriach będą prowadzone badania dotyczące m.in. satelitarnego pozycjonowania i nawigacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Olsztyn ma miejsce dla innowatorów