ONZ: Nie ma planu B ws. walki z ebolą,

PAP
opublikowano: 04-01-2015, 14:26

W zwalczaniu eboli "nie ma planu B", wirus "musi być pokonany" - powiedział w niedzielę nowy szef misji ONZ powołanej do walki z epidemią eboli (UNMEER) Mauretańczyk Ismail uld Szejk Ahmed . Ebola kosztowała życie ponad 7900 osób, głównie w Afryce Zachodniej.

"Nie mamy planu B, musimy pokonać tego wirusa. To jest w naszym zasięgu i nie możemy spocząć na laurach. Chodzi tu o globalny kryzys. Mamy niewątpliwie trudny okres przed nami, ale musi nam się udać" - zadeklarował Ahmed, który został w grudniu mianowany na funkcję przez sekretarza generalnego ONZ Ban Ki Muna. Jego siedzibą będzie Akra, stolica w Ghanie. Zastąpił Amerykanina Anthony'ego Banbury'ego.

Według opublikowanego w środę ostatniego bilansu Światowej Organizacji Zdrowia, liczba ofiar śmiertelnych wirusa eboli w Afryce Zachodniej przekroczyła 7900 osób na ponad 20.200 zarejestrowanych przypadków w trzech krajach tego regionu - Liberii, Sierra Leone i Gwinei.

Ahmed uda się w nadchodzącym tygodniu do tych państw, aby "określić strategiczne priorytety UNMEER".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Medycyna / ONZ: Nie ma planu B ws. walki z ebolą,