OPEC nie widzi teraz potrzeby obniżania produkcji ropy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-02-2005, 14:29

Organizacja Państw Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC) nie widzi obecnie potrzeby obniżania produkcji ropy - poinformował we wtorek przewodniczący kartelu Ahmad Fahd al-Ahmad al-Sabah.

Organizacja Państw Eksporterów Ropy Naftowej (OPEC) nie widzi obecnie potrzeby obniżania produkcji ropy - poinformował we wtorek przewodniczący kartelu Ahmad Fahd al-Ahmad al-Sabah.

    "Nie ma potrzeby obniżania teraz produkcji ropy" - powiedział Al-Sabah. Dodał, że OPEC musi jednak monitorować sytuację na światowych rynkach paliw.

    Pod koniec stycznia na posiedzeniu OPEC ministrowie z kartelu zdecydowali o zachowaniu limitów dostaw ropy na poziomie 27 mln baryłek dziennie.

    Najbliższe spotkanie eksporterów ropy z kartelu odbędzie się w połowie marca w Iranie. Obawy analityków, że OPEC mógłby wówczas podjąć decyzję o cięciu produkcji ropy, są jednym z czynników, które w ostatnich dniach wpływają na wzrost cen ropy na światowych giełdach paliw.

    We wtorek ropa w handlu elektronicznym w Nowym Jorku zdrożała do 49,62 USD za baryłkę, a w Londynie baryłka Brent kosztowała w trakcie sesji nawet 47,68 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane