Opel zawiesił dobrowolne odejścia

opublikowano: 14-05-2018, 12:04
aktualizacja: 14-05-2018, 12:08

Opel zawiesił program dobrowolnych rezygnacji z pracy po tym jak przedstawiciele załogi ostrzegli zarząd, że odpływ wykwalifikowanych pracowników zaczyna być groźny dla firmy, donosi Reuters.

Zawieszenie odejść nastąpiło w ubiegłym tygodniu. Ma potrwać do zakończenia rozmów z zarządem Opla pod koniec maja.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W ostatnich miesiącach z powodu przejęcia Opla przez francuski koncern PSA doszło do fali odejść pracowników. Wydawało się to zgodne z planami Francuzów, którzy chcieli zredukować w niemieckich zakładach Opla 3,7 tys. miejsc pracy do 2020 roku poprzez program dobrowolnych odejść i wcześniejszych emerytur. Przedstawiciele związków zawodowych ostrzegli jednak ostatnio, że Opel za szybko i za łatwo traci fachowców. Sama spółka wydaje się bagatelizować to ostrzeżenie. W notatce rozesłanej do pracowników dział kadr Opla twierdzi, że twierdzenie o „masowym exodusie” fachowców jest nieprawdziwe. Wskazuje, że otrzymał ok. 1 tys. wniosków o dobrowolne zwolnienie na łączną liczbę 19 tys. zatrudnionych w Niemczech.

Menedżer wyższej rangi, który odszedł z Opla jesienią ubiegłego roku powiedział Reutersowi, że 25 proc. menedżerów musiałoby odejść aby osiągnięto postulowaną redukcję kosztów. Dwóch inżynierów, którzy skorzystali z możliwości odejścia z firmy w marcu powiedziało agencji, że z powodu rezygnacji fachowców Opel poważnie osłabł w obszarze projektów małych i średnich aut. Andreas Zipser, główny inżynier flagowego modelu Insignia odszedł w marcu do firmy Veritas, a Eggord Thomaschky, główny inżynier Opla jeszcze w 2017 roku obecnie pracuje dla BMW, zwraca uwagę Reuters. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Opel zawiesił dobrowolne odejścia