Opel zredukuje ponad 8,3 tys. miejsc pracy

WST, AP
opublikowano: 21-01-2010, 13:05

Należący do koncernu General Motors, oddział Opla zapowiedział sięgającą 8,3 tys. redukcję zatrudnienia w całej Europie.

W samych Niemczech pracę straci 4 tys. pracowników, zaś fabryka Opla w belgijskiej Antwerpii zostanie zamknięta. W efekcie zredukowanych tam zostanie ponad 2,3 tys. etatów. Do tego dochodzi około 10 tys. współpracowników zatrudnionych przez poddostawców.

None
None

Jak poinformował w czwartek Nick Reilly, szef Opla, decyzje spowodowane są koniecznością redukcji o około 20 proc. obecnych mocy produkcyjnych. Jak ocenia, w tym roku na europejskim rynku w wyniki kryzysu sprzedanych zostanie prawdopodobnie o 1,5 mln mniej aut niż w 2009 r. i o 4 mln mniej niż w 2007 r.

Wcześniej belgijski rząd próbował przekonać GM do utrzymania zakładu w Antwerpii oferując na początku stycznia wsparcie rzędu 500 mln EUR. Działający od 1929 r. zakład zatrudniał w szczytowym okresie 7 tys. pracowników.

Spółka nie informuje o decyzjach odnośnie poskiego oddziału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, AP

Polecane