Open Finance radzi: Obserwuj PKN Orlen

OF
12-03-2009, 09:33

Cena akcji spółki paliwowej zachowuje się obecnie bardzo podobnie jak przed rokiem, z tą tylko różnicą, że walory są o ponad połowę tańsze. Po silnej fali wyprzedaży trwającej od stycznia w ostatnich dniach byki zdołały odrobić blisko 50 proc. strat. Przekroczenie średniej z 20 sesji na dłużej niż kilka sesji oznaczało będzie odwrócenie krótkoterminowego trendu, przedtem jednak trzeba będzie pokonać opór z wysokości 22,50-23 PLN, gdzie już trzykrotnie w ostatniego miesiąca tworzyły się lokalne wierzchołki. W tej okolicy leży również średnia z 50 notowań, która wyznacza trend w średnim terminie.

Open Finance radzi: Obserwuj PKN OrlenOpen Finance radzi: Obserwuj PKN Orlen

Poinformowali przed sesją:

Jupiter NFI - fundusz przyjął nową strategię działania. Zamierza zdynamizować inwestycje i przebudować aktualny skład portfela. Rada nadzorcza powołała Artura Rawskiego na prezesa funduszu oraz Jadwigę Wiśniowską na członka zarządu. Wcześniej NZWA zmieniło całą radę nadzorczą.

NFI Victoria - kupił 1 mln akcji Netii za 2,5 mln PLN. Fundusz poinformował również o zdeponowaniu 18 mln PLN.

TVN - podpisał umowę ramową przejęcia 26 proc. udziałów w Neovision (operatora telewizji "n") i po jej realizacji będzie mieć 51 proc. udziałów operatora. Oznaczać to będzie zmniejszenie pożyczek od akcjonariuszy Neovision za 46,2 mln euro oraz zapewni finansowanie spółce na kwotę 25,1 mln euro w formie pożyczki. Właścicielem dominującego pakietu Neovision jest ITI, koncern kontrolujący także TVN.

Netia - firma Novator poinformowała o sprzedaży wszystkich posiadanych akcji Netii dających 30,3 proc. głosów na WZA.

Kredyt Bank - rozwiązał umowę o świadczenie usług ratingowych z agencją Moody's, ponieważ nie zamierza w najbliższym czasie pozyskać finansowania długoterminowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OF

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Open Finance radzi: Obserwuj PKN Orlen