OPIS1-EBOiR obejmie część listów Rheinhyp-BRE

04-04-2002, 15:02

(Depesza uzupełniona o informacje z konferencji prasowej)

WARSZAWA (Reuters) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) kupi od Rheinhyp-BRE Bank Hipoteczny listy zastawne o wartości 25 milionów euro i 25 milionów dolarów.

Oznacza to, że EBOiR obejmie 35 procent planowanych emisji listów zastawnych Reinhyp-BRE o wartości 50 milionów USD i 100 milionów euro.

"Szacujemy, że obecność EBOiR w progamie emisji listów daje dodatkowe gwarancje zaufania dla zainteresowanych inwestorów" - powiedział na konferencji prasowej Piotr Cyburt, prezes Rheinhyp-BRE Banku Hipotecznego.

Cyburt dodał, że kierowany przez niego bank prowadzi rozmowy z funduszami emerytalnymi, inwestycyjnymi, firmami ubezpieczeniowymi i firmami zarządzania aktywami zachęcając je do objęcia kolejnych emisji. Pod koniec maja należy spodziewać się wyników rozmów.

Do tej pory Reinhyp-BRE wyemitował listy zastawne o wartości pięciu milionów złotych oraz pięciu milionów euro i 20 milionów dolarów. Z programu emisji wynika, że bank ma jeszcze do wyemitowania listy o wartości 95 milionów euro i 30 milionów dolarów.

"W tej chwili przygotowywana jest następna emisja, która zostanie zamknięta w drugiej połowie maja i szacujemy, że będzie to około 20 milionów dolarów" - dodała Cyburt.

Bank rozpoczyna też prace nad emisją złotową, która miałaby trafić na rynek publiczny na przełomie trzeciego i czwartego kwartału.

"Zaczeliśmy pracę nad emisją złotówkową, która notowana byłaby prawdopodobnie notowana na nowej platformie CeTO" - dodał prezes.

Wartość udzielonych kredytów przez Rheinhyp-BRE na koniec 2001 roku wyniosła 580 milionów złotych. Są to kredyty w 95 procentach denominowane w dolarach i euro.

Listy zastawne to długoterminowe papiery dłużne emitowane przez banki hipoteczne na refinansowanie ich działalności kredytowej.

((Olga Markiewicz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / OPIS1-EBOiR obejmie część listów Rheinhyp-BRE