Opolska kasa dla nauki

MILO
opublikowano: 18-02-2010, 00:00

Nawet 3,4 mln zł można uzyskać na zakup nowoczesnych maszyn, technologii lub budowę laboratoriów.

Nawet 3,4 mln zł można uzyskać na zakup nowoczesnych maszyn, technologii lub budowę laboratoriów.

Wnioski w konkursie można składać od 1 do 15 marca. Mogą w nim wziąć udział szkoły wyższe, jednostki naukowe i ośrodki wchodzące w skład konsorcjum naukowo-przemysłowego. Warunek: muszą działać na terenie woj. opolskiego. Można starać się o 0,2-3,4 mln zł.

Dofinansowanie przeznaczone jest na trzy typy inwestycji:

— na zakup maszyn, urządzeń, wyposażenia oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych ze wsparciem jednostek naukowych w podnoszeniu innowacyjności, wdrożenia systemów teleinformatycznych, gospodarki elektronicznej;

— na zakup maszyn, urządzeń, wyposażenia oraz wartości niematerialnych i prawnych dla laboratoriów w szkołach wyższych i innych jednostkach naukowych prowadzących badania na rzecz nowoczesnych technologii produkcyjnych;

— na budowę lub przebudowę obiektów niezbędnych do prowadzenia badań.

Maksymalne dofinansowanie wynosi: 85 proc. kosztów kwalifikowanych w projektach nieobjętych do tej pory pomocą publiczną, 50 proc. — objętych regionalną pomocą inwestycyjną i 100 proc. — realizowanych przez państwowe jednostki budżetowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Polecane