Opolskie granty na innowacje

opublikowano: 11-02-2014, 00:00

Na przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w innowacje, czeka prawie 7 mln zł dotacji z UE.

Wczoraj w woj. opolskim wystartował nowy nabór z unijnym dofinansowaniem. W ramach poddziałania 1.3.2 Inwestycje w innowacje w przedsiębiorstwach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego do wzięcia jest 6,896 mln zł. Konkursowe zmagania przeprowadzi Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

O kasę z Brukseli mogą ubiegać się mikro-, mali i średni przedsiębiorcy oraz ich grupy i zrzeszenia. Pieniądze mogą być przeznaczone na przedsięwzięcia zakładające nową i innowacyjną inwestycję, której efektem będzie m.in. utworzenie nowej lub rozbudowa istniejącej firmy przez wprowadzenie nowych rozwiązań dotyczących sprzedaży produktów i usług. Unijne fundusze mogą pójść także m.in. na urozmaicenie działalności firmy przez wprowadzenie nowych produktów i na zmiany w procesie produkcji.

Największy procentowo zwrot kosztów projektu dostaną z UE mikro- i małe firmy — do 70 proc. Średni przedsiębiorcy powinni przygotować się na wsparcie w wysokości 60 proc. Najniższe wsparcie trafido przedsiębiorców z branży transportowej — maksymalnie 50 proc. wydatków.

Projekty mogą dotyczyć trzech kategorii. Pierwsza z nich to 04, czyli „Wsparcie na rzecz rozwoju B+RT, w szczególności w MSP (w tym dostępu do usług związanych z B+RT w ośrodkach badawczych)”. Na te cele mikrofirmy mogą dostać od 100 tys. zł do 1 mln zł. W przypadku pozostałych przedsiębiorców podany jest tylko górny pułap — dla małych i średnich wynosi on 1 mln zł, natomiast dla inwestycji w sektorze transportu — 999 tys. zł.

Kolejne kategorie to 06, czyli pomoc idąca na promocję produktów i procesów przyjaznych dla środowiska oraz 07 — inwestycje związane bezpośrednio z dziedziną badań i innowacji. W obu limity dotacji są takie same. Mikroprzedsiębiorcy mogą dostać od 100 tys. do 1,5 mln zł, natomiast pozostałe firmy — od 200 tys. do 1,5 mln zł.

WAŻNA DATA

24.02

Do tego dnia można składać wnioski w konkursie z działania 1.3.2.

WIĘCEJ INFORMACJI:

http://rpo.opolskie.pl/rpo/ index.php?id=7101

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu