Opolszczyzna: 10 mln zł na TIK

opublikowano: 12-04-2018, 22:00

Popyt na dotacje dla firm, które stawiają na nowatorskie rozwiązania, trzykrotnie przekroczył budżet konkursu.

Dotacje z poddziałania 2.1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego („Wsparcie TIK”) cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Budżet ostatniego konkursu wynosił 10 mln zł. Tymczasem do Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) wpłynęło 95 wniosków, w których łączna wartość dofinansowania wynosi ponad 30 mln zł. Każda firma, która chce wprowadzać na rynek nowe produkty lub usługi, może dostać wsparcie w wysokości od 100 tys. do 500 tys. zł.

— To już drugi nabór z rekordową liczbą wniosków. Również poprzedni konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców. Złożyli aż 127 wniosków o dofinansowanie — zwraca uwagę Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG.

Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, nie ma wątpliwości, że przedstawiciele biznesu z regionu stawiają na rozwój.

— Duże zainteresowanie firm obecnym konkursem, a także wybrane do dofinansowania w poprzednim naborze projekty świadczą o tym, że w firmach tkwi duży potencjał, jeśli chodzi o wprowadzanie nowinek — podkreśla Andrzej Buła.

Przedsiębiorcy mogą przeznaczyć dotacje m.in. na informatyczne systemy obsługi klientów i systemy komunikacyjne usprawniające działalność przedsiębiorstw.

— Nowinki teleinformatyczne mają służyć na przykład wsparciu procesów informatyzacji w przedsiębiorstwach i wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych — wyjaśnia Roland Wrzeciono.

W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na inwestycje realizowane przez lokalne firmy zarezerwowano ponad 160 mln EUR. Do tej pory OCRG ogłosiło trzynaście naborów dla przedsiębiorców, z czego jedenaście zostało już rozstrzygniętych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy