Opolszczyzna: 6,5 mln zł na nowe produkty

opublikowano: 23-01-2019, 22:00

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłosiło konkurs dotacyjny dla przedsiębiorców z regionu, którzy chcą wdrażać innowacje produktowe, procesowe, marketingowe i organizacyjne.

Granty pochodzą z poddziałania 2.1.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego (RPO WO). Mogą się o nie starać MŚP z terenów przygranicznych, czyli słabiej rozwiniętych, w których wskaźnik przedsiębiorczości jest niższy niż w pozostałych częściach Opolszczyzny. W puli jest 6,5 mln zł. Dotacje wesprą inwestycje w nowoczesne maszyny, urządzenia i sprzęt produkcyjny. Granty pokryją też koszty projektów związanych ze zwiększeniem skali działalności firm i poszerzeniem zasięgu ich oferty. Maksymalne dofinansowanie dla mikro- i małej firmy wynosi 55 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Dla średnich przedsiębiorstw będzie to 45 proc. Wnioski o dotacje należy składać w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki przy ul. Krakowskiej 38. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na wrzesień.

WAŻNA DATA

22.03 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 2.1.3 RPO WO. Nabór zakończy się 29 marca.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.rpo.opolskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy