Oponeo wchodzi w sierpniu do Itali

KL
opublikowano: 15-07-2009, 00:00

TREŚĆ E-MAILA:

Jak wygląda rozwój spółek dystrybucyjnych na terenie Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Francji? Kiedy te inwestycje przyniosą zwrot?

Piotr (nazwisko do wiadomości redakcji)

Takie pytania zadają firmie Oponeo internauci, których przyciągnęła organizowana przez nas "Akcja Inwestor"

Startuje włoska strona internetowa. Podsumowanie całej działalności zagranicznej pod koniec roku.

Zgodnie z zapowiedziami giełdowa spółka Oponeo.pl uruchomiła już strony internetowe w Niemczech, Hiszpanii i Francji. Trwają testy włoskiej witryny, która rozpocznie działalność za dwa lub trzy tygodnie.

— W krajach, w których uruchomiliśmy sklepy internetowe, trwa już sprzedaż. Cały czas pracujemy jednak nad udoskonaleniem serwisów i zwiększeniem ich funkcjonalności — mówi Ernest Pujszo, odpowiedzialny w Oponeo za rozwój sprzedaży za granicą.

Kiedy sklepy internetowe we Francji i Hiszpanii osiągną już pełną funkcjonalność, spółka przeprowadzi lokalne kampanie promocyjne, podobnie jak w Niemczech, gdzie sklep ruszył już w lutym.

Monika Siarkowska, rzeczniczka spółki, dodaje, że pierwsze opinie klientów są bardzo pozytywne. Jest jednak zdecydowanie za wcześnie na podsumowania.

— Czas na to przyjdzie pod koniec roku — mówi rzeczniczka.

Wcześniej spółka zapowiadała, że uruchomienie sprzedaży zagranicznej zwiększy jej przychody o około 30 proc. W 2008 r. wyniosły one 94,2 mln zł po wzroście o 45 proc. Wśród krajów, do których Oponeo chciało w przyszłości wejść, pojawiały się także m.in. Belgia, Holandia i Szwecja.

Najbliższe plany Oponeo.pl to uruchomienie serwisu b2b z felgami. Firma niedawno informowała, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała jej finansowanie na ten cel. Rozpoczęcie projektu zaplanowano na wrzesień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane