Opony przyszłości z mniszka

W najbliższych latach Continental chce wprowadzić do seryjnej produkcji opony z mniszka lekarskiego, nazywanego potocznie dmuchawcem.

Dziś jednym z najważniejszych składników samochodowego ogumienia jest kauczuk naturalny (udział tego surowca wynosi od 10 do 30 proc. w przypadku opon do aut osobowych i wzrasta nawet do 40 proc., jeśli chodzi o produkty do tzw. pojazdów użytkowych). Problem w tym, że chodzi o wyjątkowo trudny do pozyskania surowiec, bo uprawiany jest tylko w tzw. pasie kauczukowym wokół równika. A w motoryzacji nie da się go zastąpić przez jego syntetyczną namiastkę uzyskiwaną z ropy naftowej.

ZIELONE OPONY:
Zobacz więcej

ZIELONE OPONY:

Roślina, która dla właścicieli trawników jest chwastem, a dla zielarzy lekarstwem znajdzie teraz zastosowanie w przemyśle. Fotolia

— Kauczuk z korzeni dmuchawca całkowicie odmieni i ulepszy proces produkcji opon w przyszłości. Dzięki nowej technologii klienci uzyskają dostęp do wysokiej jakości opon. Najważniejsze, że stanie się to możliwe przy zachowaniu istotnychdla naszej firmy zasad zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska — komentuje Paweł Skrobisz z Continental Opony Polska.

W laboratoriach chemicznych i fizycznych firmy Continental co roku wytwarza się i bada tysiące próbek materiałów z wykorzystaniem skomplikowanych procedur.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Opony przyszłości z mniszka