Opóźni się finał sprzedaży działu komórek Nokii

opublikowano: 24-03-2014, 19:20

Nokia, która pracuje nad zamknięciem transakcji sprzedaży działu telefonii komórkowej na rzecz Microsoftu poinformowała, że zostanie ona opóźniona aż do następnego miesiąca, gdyż muszą ją jeszcze zbadać azjatyccy regulatorzy, donosi Reuters.

Amerykański gigant informatyczny, Microsoft w ramach transakcji wycenionej na 7,5 mld USD kupuje produkcje i licencje na niektóre patent, które mają być konkurencją dla dominacji  Apple i Samsung Electronics na rynku smartfonów.

Fińska firma starając się wyjść z problemów finansowych i wysokich strat pozbywa się nierentownej działaności i skupia się na urządzeniach dla sieci bezprzewodowych.
Pierwotnie oczekiwano, że finalizacja umowy z Microsoftem nastąpi w marcu.

„Część urzędów antymonopolowych w Azji nadal jednak rozpatruje wnioski i potrzebuje więcej czasu na ich zbadanie” – napisała Nokia w komunikacie.

Rywale Nokii i Microsoftu, w tym Huawei Technologies i Samsung wyrazili obawy w Chinach, że umowa może spowodować wzrost opła licencyjnych odnośnie patentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane