Opozycja: Waniek przed Trybunał, bo złamała prawo

Polska Agencja Prasowa SA
02-06-2005, 17:31

Posłowie klubów opozycyjnych, którzy chcą postawienia Danuty Waniek przed Trybunałem Stanu, zarzucają szefowej Krajowej Rady Radiofonii złamanie prawa, w związku z ostatnimi zmianami personalnymi w Radzie Nadzorczej TVP.

Posłowie klubów opozycyjnych, którzy chcą postawienia Danuty Waniek przed Trybunałem Stanu, zarzucają szefowej Krajowej Rady Radiofonii złamanie prawa, w związku z ostatnimi zmianami personalnymi w Radzie Nadzorczej TVP.

    Wniosek o Trybunał Stanu dla Waniek został złożony w czwartek po południu u marszałka Sejmu. Posłowie PO, PiS i LPR, którzy się pod nim podpisali uważają też, że szefowa KRRiT stara się umożliwić SLD "ponowne zawłaszczenie mediów publicznych".

    "Danuta Waniek, aspirująca do roli carycy mediów publicznych, nawet nie jest w stanie ukryć w czasie swych wystąpień, że podejmując niezgodne z prawem działania, tak naprawdę głównie dba o to, by na powrót umożliwić SLD zawłaszczenie mediów publicznych, w tym przypadku Telewizji Publicznej" - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej szef PO Donald Tusk.

    Przed dwoma tygodniami KRRiT uznała, że wygasł mandat członka Rady Nadzorczej TVP Marka Ostrowskiego, gdy podjął on pracę na stanowisku kierowniczym w TVP3. Z tą decyzją nie godziła się Rada Nadzorcza oraz sam Ostrowski.

    KRRiT czeka na rozstrzygnięcie sądu w tej sprawie - 6 lipca w warszawskim Sądzie Okręgowym odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie ustalenia, czy mandat Ostrowskiego jest ważny, czy nie. W czwartek, KRRiT wybrała na nowego członka Rady Nadzorczej TVP Krzysztofa Czeszejko-Sochackiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Opozycja: Waniek przed Trybunał, bo złamała prawo