Optimus będzie partnerem IFS

Tomasz Krzyżanowski
opublikowano: 20-05-1999, 00:00

Optimus będzie partnerem IFS

Wczoraj Optimus i IFS Poland podpisały strategiczną umowę o współpracy. IFS to kolejny, między innymi po Intelu i firmie Lockheed Martin, światowy partner Optimusa.

Umowa przewiduje między innymi wspólną promocję, sprzedaż i wdrażanie oprogramowania IFS Applications, służącego do wspierania zarządzania dużymi i średnimi przedsiębiorstwami. Optimus uzyskał również prawo do udzielania sublicencji, czyli odsprzedaży tego oprogramowania użytkownikowi końcowemu.

Obopólne korzyści

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej obydwaj prezesi — Marek Sobczak z IFS-u i Roman Kluska z Optimusa nie kryli zadowolenia. Obydwie firmy wiele obiecują sobie po współpracy. Szwedzki IFS jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm na świecie w branży rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw. W minionym roku, mimo dającego się zaobserwować zastoju na rynku, IFS zanotował wzrost obrotów o ponad 96 proc., czyli ponaddwukrotnie więcej, niż wynosiła średnia w tej branży. W Polsce IFS jest obecny od 10 lat i ma cztery oddziały. Dzięki znacznie bardziej rozgałęzionej sieci serwisów i przedstawicielstw Optimusa IFS będzie miał znaczniej łatwiejszy dostęp do klientów. Nie bez znaczenia jest również to, że Optimus to jedna z najbardziej znanych marek w Polsce. Z kolei Optimus będzie mógł dzięki umowie z IFS zaoferować swoim klientom najnowocześniejsze oprogramowanie do zarządzania biznesem.

Rynkowy awans

Zdaniem prezesa Kluski, integracja systemów to oprócz sprzedaży komputerów osobistych i Internetu trzeci najważniejszy kierunek rozwoju firmy. Na krajowym rynku integratorów systemów Optimus zajmuje siódme miejsce. Przedstawiciele firmy nie ukrywali, że w krótkim czasie chcą zająć pozycję lidera w sprzedaży systemów zintegrowanych i to pozostaje celem strategicznym. Umowa z IFS ma Optimusowi w tym pomóc.

SKOK DO PRZODU: Marek Sobczak, prezes IFS Poland (z lewej) i Roman Kluska, prezes Optimusa, są przekonani, że podpisanie umowy o współpracy przyniesie obopólne korzyści. Optimus liczy przede wszystkim na to, że szybciej osiągnie pozycję rynkowego lidera w sprzedaży systemów zintegrowanych. fot. ARC

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Krzyżanowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu