Optymistyczne prognozy podciągają kursy

MWIE, Bloomberg
21-10-2010, 15:55

Wall Street rozpoczęła sesję od wzrostów. Nastroje poprawiły podwyższane prognozy zysków spółek.

Po kilkunastu minutach handlu Nasdaq rośnie o 0,7 proc., a Dow Jones i S&P 500 – bliskopół proc.

Prognozy wyników na bieżący rok podniosły EBay oraz Caterpillar. Na początku sesji pierwsza z nich drożała o 7 proc., a kurs drugiej z nich zwyżkował o 1 proc. Z kolei zajmujący się wypożyczaniem filmów wideo Netflix podniósł prognozowaną liczbę abonentów, co inwestorzy nagrodzili 12 – proc. wzrostem kursu.

Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła w zeszłym tygodniu do 452 tys., jednak jednocześnie mocno do góry zrewidowano dane za tydzień wcześniej. Dane te spotkały się z mieszanymi uczuciami rynku.

O godzinie 16 opublikowana zostanie następna porcja kluczowych danych makro: indeks koniunktury w rejonie Nowego Jorku oraz indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board.

- Ostatnie dane pokazują, że rynek pracy notuje, choć powolną, ale jednak poprawę. To także otwiera drogę do dodatkowych działań Fed i inwestorzy to dostrzegają – powiedział Jason Pride, szef strategii inwestycyjnej w filadelfijskim Glenmede.

O nieco ponad 1 proc. rośnie także kurs Xerox’a. Spółka podała, że na czysto na jedną akcję zarobiła 22 centy, podczas gdy analitycy oczekiwali 21 centów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Optymistyczne prognozy podciągają kursy