Czytasz dzięki

Optymizm na europejskich rynkach akcji

opublikowano: 17-04-2020, 10:48

Inwestorzy z europejskich rynków akcji mają w piątek dobre nastroje dzięki doniesieniom z USA.

Prezydent Donald Trump przedstawił w czwartek plan otwierania amerykańskiej gospodarki. Pojawiły się także doniesienia o obiecujących wynikach leku na COVID-19. Te dwie wiadomości okazały się ważniejsze dla rynków niż rekordowy spadek PKB Chin w pierwszym kwartale.

Paneuropejski Euro STOXX 600 rośnie o 2,5 proc. i jest już 24 proc. powyżej ośmioletniego minimum notowanego w marcu. W Londynie FTSE 100 rośnie o 2,5 proc., w Paryżu CAC40 idzie w górę o 3,5 proc., we Frankfurcie DAX zyskuje 3,2 proc.

W grupie drożejących wyraźnie w piątek spółek jest Nokia. Już w czwartek w ostatniej godzinie handlu kurs akcji fińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego mocno szedł w górę po doniesieniach mediów, że spółka wynajęła bank do obrony przed wrogim przejęciem. Obecnie kurs Nokii rośnie o ok. 4 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane