Optymizm rynków nie słabnie

Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 06-04-2009, 07:49

Mimo słabych danych z amerykańskiego rynku pracy nie słabnie optymizm na rynkach - w piątek amerykańskie indeksy znalazły się na nowych lokalnych maksimach, dziś wzrosty oglądamy w Azji.

Pozytywnie w sentyment rynkowy wpisał się w piątkowym wystąpieniu Ben Bernanke, który ocenił, iż programy mające na celu poprawę płynności w sektorze finansowym i zwiększenie dostępności kredytu dla gospodarstw domowych i biznesu powoli działają, co pozwala mu oczekiwać stopniowego powrotu na ścieżkę wzrostu gospodarczego.

Najbliższy tydzień na rynkach zapowiada się w miarę spokojnie. Jeśli chodzi o dane makroekonomiczne z USA, w miarę istotne mogą być tylko czwartkowe dane o bilansie handlowym za luty. Nieco więcej figur nadejdzie z Europy Zachodniej. W Wielkiej Brytanii mamy dane o produkcji przemysłowej (jutro), PPI i handlu zagranicznym (czwartek), w Niemczech natomiast o zamówieniach w przemyśle (środa) i produkcji przemysłowej (czwartek). Wreszcie to, co dla rynku może okazać się najbardziej istotne – decyzje ws. stóp procentowych. Jutro w Japonii i Australii, w czwartek w Wielkiej Brytanii. Teoretycznie nic nie powinno się wydarzyć, bo oczekuje się pozostawienia stóp na niezmienionym poziomie (0,1% dla Japonii, 3,25% dla Australii i 0,5% dla Wielkiej Brytanii), jednak banki te potrafiły w przeszłości zaskakiwać rynki. W piątek w Europie Zachodniej i USA mamy święto.

Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Kwiecień, X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Optymizm rynków nie słabnie