Optymizm w sprawie Grecji jest przedwczesny

opublikowano: 01-06-2015, 00:00

Pozytywne wieści płynące z Aten dotyczące zawarcia porozumienia w systemie „pieniądze za reformy” nie potwierdzają się w rozmowach z wierzycielami.

Pozytywne wieści płynące z Aten dotyczące zawarcia porozumienia w systemie „pieniądze za reformy” nie potwierdzają się w rozmowach z wierzycielami. Grecja i jej kredytodawcy ze strefy euro oraz MFW próbują dojść do niego, co ma uchronić ją przed bankructwem i wyjściem z Eurolandu.

— Pozytywne wieści z Aten nie mają w pełni odzwierciedlenia w rozmowach między stronami — powiedział Wolfgang Schaeuble, minister finansów Niemiec, po spotkaniu ministrów finansów G7 w Dreznie.

Zgodnie z porozumieniem z 20 lutego między Grecją a międzynarodowymi wierzycielami plan pomocy został przedłużony do 30 czerwca. Rząd Grecji ma nadzieję, iż do niedzieli zawrze długo oczekiwaną umowę zapewniającą kontynuowanie pomocy finansowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu