Orange Freedom zniknie z rynku

Magdalena Wierzchowska
opublikowano: 13-12-2010, 07:38

Polkomtel pozbawiony kontroli państwa pomoże Telekomunikacji Polskiej konkurować na rynku dużych spółek i sektora publicznego.

Niepaństwowy inwestor w Polkomtelu, pościg operatorów za szybkim internetem w odpowiedzi na ofertę Cyfrowego Polsatu, UPC wzmocnione o Aster, unormowana sytuacja właścicielska w PTC, operatorze sieci Era. Jak Telekomunikacja Polska (TP), największy gracz, zareaguje na te zmiany, które zaostrzą i tak już bardzo mocną konkurencję na rynku? Maciej Witucki, prezes operatora, nie wygląda na zmartwionego, wręcz przeciwnie — nigdy nie był bardziej czarujący i dowcipny.

— Nie oczekuję żadnych nadzwyczajnych wydarzeń na rynku po zmianie przez Polkomtel właściciela. Jego ewentualna sprzedaż będzie miała nawet pewną zaletę. Polkomtel niepaństwowy znacząco pomoże nam konkurować na rynku dużych spółek i sektora publicznego. Teraz obserwuję tendencję, że tzw. czempioni narodowi mocno się ze sobą trzymają — mówi Maciej Witucki.

"PB" sygnalizował niedawno, że operator sieci Plus mógłby połączyć siły z Polsatem, co utrudniłoby życie pozostałym graczom na rynku.

— Schlebia nam, że konkurenci chcą pójść w ślady TP, która podpisała niedawno umowę o współpracy z TVN. Pokazuje to słuszność naszego pomysłu biznesowego. Ewentualna współpraca czy nawet połączenie Cyfrowego Polsatu i Polkomtela potwierdzają tendencję do konsolidacji na rynku. Z drugiej strony, taki mariaż może kusić do tzw. cross-subsydiowania, np. przy kupnie talerza dawać internet za darmo — mówi prezes TP.

Więcej w poniedziałkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu