Czytasz dzięki

Orange inkubuje technobiznesy

opublikowano: 06-10-2015, 09:01

Hollo, OORT, Brinch Lemon Labs, PKRM, Inpay – oto najciekawsze projekty akceleratora Orange Fab. Będzie też kolejna edycja programu.

Firma Orange Polska podsumowała drugą edycję swojego programu akceleracyjnego dla start-upów – Orange Fab. Demo Day, czyli prezentacja wyróżnionych projektów, odbył się dziś w Warszawie. Program był adresowany do małych i średnich firm, z którymi operator telekomunikacyjny mógłby testować i rozwijać zaawansowane technologicznie rozwiązania. 

Na liście finalistów znalazł się start-up Hollo, twórca aplikacji umożliwiającej kierowcom wezwanie pomocy drogowej na terenie całej Polski; usługa jest dostępna całodobowo. Jest to także platforma mobilna dla firm świadczących usługi pomocy drogowej i ubezpieczycieli. 

- Obecnie finalizujemy usługę dla abonentów sieci Orange – zapowiada Leszek Hajkowski z Hollo.pl.

Wyróżniono też firmę Lemon Labs, która stoi za rozwiązaniem Brinch. Narzędzie skierowane jest do sektora handlu detalicznego. Automatyzuje proces sprzedażowy i daje wiedzę o zachowaniach klientów. 

Na scenie zaprezentowała się również firma PKRM (Platforma Komunikacji i Rozwiązań Mobilnych). 

- W konkursie zajęliśmy pierwsze miejsce. Opatentowaliśmy technologię wykrywania telefonu komórkowego, która umożliwia budowanie nowych usług i produktów, związanych m.in. z wysyłką komunikatów reklamowych, powiązanych z miejscem przebywania użytkownika telefonu, ze smart home, smart office, płatnościami mobilnymi, systemami bezpieczeństwa – wylicza Łukasz Strzałkowski z PKRM.

Wśród finalistów akceleratora Orange Fab znalazła się również firma OORT, która rozwija autorski system do zarządzania „inteligentnym domem”; technologię mogą zaimplementować do własnych urządzeń także producenci ekspresów do kawy czy żaluzji. Swój produkt zaprezentował również przedstawiciel Inpay (półfinalista programu akceleracyjnego).

- Od dzisiaj, dzięki naszej współpracy z Orange Fab, można doładować konto prepaid za pomocą bitcoin, niedługo będzie również można opłacić swój rachunek w punkcie Orange – zaznacza Lech Wilczyński z Inpay. 

Firma Orange zapowiedziała już trzecią edycję programu akceleracyjnego. Zgłoszenia do Orange Fab będą przyjmowane do 6 stycznia 2016 r. Aplikować mogą start-upy z Polski oraz z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane