Czytasz dzięki

Orange Polska usiadł do stołu z T-Mobile

opublikowano: 20-12-2017, 10:06
aktualizacja: 20-12-2017, 10:08

Orange Polska i T-Mobile Polska porozumiały się w sprawie rozpoczęcia negocjacji na temat dostępu do sieci światłowodowej pierwszej z firm.

19 grudnia strony podpisały list intencyjny, który zmierza to zapewnienia dostępu T-Mobile do sieci telekomunikacyjnej Orange w zakresie hurtowego dostępu szerokopasmowego (ang. Bitstream Access - BSA) na obszarach nieregulowanych.

"W ramach potencjalnej współpracy, Orange Polska może zaoferować hurtowy dostęp szerokopasmowy do infrastruktury światłowodowej dla klientów T-Mobile zamieszkałych w budynkach wielorodzinnych (bez prawa dalszej odsprzedaży hurtowej) na obszarach nieregulowanych. Zgodnie z najważniejszymi założeniami komercyjnymi, T-Mobile zapłaci z tego tytułu na rzecz Orange Polska: opłatę wstępną za dostęp do budynków wielorodzinnych zamieszkałych przez klientów indywidualnych, opłatę miesięczną za dostęp szerokopasmowy za każdego aktywnego klienta oraz opłatę instalacyjną za przyłączenie każdego łącza szerokopasmowego" - podano w komunikacie.

Negocjacje mają się zakończyć do 30 czerwca 2018 r.

"Podjęcie współpracy hurtowej przyczyni się do poprawy monetyzacji inwestycji Orange Polska w sieć światłowodową, maksymalizacji wykorzystania infrastruktury Orange Polska oraz przyspieszenia konwergencji usług telekomunikacyjnych na rynku polskim" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane