Orbis przejmuje nowe hotele

  • Małgorzata Ciechanowska
opublikowano: 29-01-2013, 00:00

Do 2014 r. grupa Orbis zamierza powiększyć swoją ofertę hotelową o ponad 1200 pokoi. W tym roku do sieci dołączy 5 obiektów.

W 2012 r. grupa hotelowa Orbis włączyła do sieci 6 hoteli — łącznie 846 pokoi. Cztery (w Warszawie i Krakowie) to hotele własne, zaś pozostałe dwa (w Gdyni i litewskim Kownie) weszły do sieci zgodnie z nową strategią spółki „asset light”, czyli w oparciu o umowę franczyzową i o zarządzanie. — Stosowanie modelu asset light ma na celu uwolnienie kapitału zamrożonego w nieruchomościach hotelowych. Zgodnie z jego założeniami Orbis sprzedaje część swoich obiektów, zawierając z nowymi właścicielami umowy o franczyzie lub o zarządzaniu — wyjaśnia Laurent Picheral, prezes i dyrektor generalny Orbis.

Rezygnacja z własności

W 2013 r. grupa zamierza zwiększyć sieć o kolejnych 5 obiektów, z czego 4 będą działać na zasadzie franczyzy. Jedynie Novotel Łódź Centrum będzie własnością spółki. Być może będzie to ostatni obiekt własnościowy, gdyż jak zapowiada prezes Picheral, od 2014 r. wszystkie hotele, które będą przyłączane do grupy, będą działać na zasadzie asset light. Na razie w planach jest oddanie do użytku 3 hoteli: Mercure i Ibis Style w Sosnowcu (umowy o zarządzanie) i Ibis Białystok (umowa o franczyzie). Do 2015 r. w skład grupy ma wchodzić 90 hoteli, z czego 70 proc. będzie działać zgodnie z zasadamil asset light.

Powiew świeżości

W nową strategię grupy Orbis wpisuje się także modernizacja hoteli Novotel. Gruntowne zmiany dostosowujące poszczególne obiekty do standardów i wymagań marki przeszły: Novotel Gdańsk Centrum (powierzchnie ogólnodostępne), Novotel Katowice Centrum (lobby i recepcja), Novotel Wrocław i Novotel Warszawa Airport (pokoje i powierzchnie ogólnodostępne). Z kolei w tym roku remontu doczekają się: Sofitel Warszawa Victoria, Novotel Kraków City West, Novotel Poznań Centrum i Novotel Warszawa Centrum. [MCH]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu