ORBIS REMONTUJE HOTEL POZNAŃ...

Piotr Wielicki
12-05-2000, 00:00

ORBIS REMONTUJE HOTEL POZNAŃ...

Inwestycja będzie kosztować hotelarską spółkę prawie 70 mln złotych

Do końca roku potrwa modernizacja dwudziestoletniego hotelu Poznań. Jego właściciel, spółka Orbis, przeznaczyła na ten cel około 70 mln zł, natomiast kontrakt z głównym wykonawcą inwestycji, Budimexem Poznań, opiewa na 47 mln zł. Podczas remontu z użytku wyłączonych jest jednorazowo około 170 miejsc, co stanowi prawie 5 proc. wszystkich miejsc noclegowych w poznańskich hotelach.

Już w grudniu, po gruntownym remoncie, gościom zostanie oddany do dyspozycji hotel Poznań. Remont obiektu odbywa się skrzydłami. Do użytku zostało oddane już jedno z czterech skrzydeł (hotel zbudowany jest na planie krzyża), teraz pracownicy generalnego wykonawcy, Budimexu Poznań, przestąpili do prac w skrzydle drugim. Pozwala to na jednorazowe wyłączenie z eksploatacji ok. 170 miejsc noclegowych w 120 pokojach. Remont dolnej części hotelu, gdzie znajdą się m. in. dwie restauracje, potrwa do 2001 r.

Gruntowny remont

Wartość kontraktu na wykonanie prac modernizacyjnych, podpisanego przez zarząd Orbisu z Budimexem Poznań, sięga 47 mln zł. Łącznie na modernizację i wyposażenie właściciel hotelu wyda około 70 mln zł.

— Modernizacja obejmuje wymianę elewacji hotelu, wszystkich instalacji, zmianę wystroju pomieszczeń i dolnej części hotelu. Gruntownie przebudowane będzie też główne wejście do obiektu — mówi Krzysztof Głębowski z Budimexu Poznań.

Obecnie hotel dysponuje 495 pokojami, jednak część z nich zostanie zlikwidowana, gdyż po remoncie pokoje zwiększą swoją powierzchnię. Po modernizacji hotel będzie miał 365 pokoi jednoosobowych, 96 dwuosobowych oraz 10 typu studio z miejscem do pracy. Dla gości przygotowano również 10 apartamentów, piętra Executive i pokoje dla osób niepełnosprawnych. Hotel będzie w pełni klimatyzowany, wszystkie pokoje wyposażone zostaną w Internet.

Centrum konferencyjne

Hotel poprawi też swoją bazę konferencyjną.

— Dzięki modernizacji nasz obiekt stanie się prawdziwym centrum kongresowym, dysponującym idealnymi warunkami do organizowania konferencji, szkoleń i sympozjów. Cztery sale konferencyjne zajmą łącznie powierzchnię 2,3 tys. mkw. Największa z nich będzie mogła pomieścić 1000 osób — powiedział Włodzimierz Walkowiak, dyrektor hotelu Poznań.

Wzbogacona zostanie również oferta gastronomiczna.

Hotel Poznań jest drugim co do wielkości (pod względem liczby oferowanych miejsce noclegowych) orbisowskim hotelem w Polsce i największym tej sieci w Poznaniu.

HOTEL KONGRESOWY: Od ponad 20 lat naszymi gośćmi są biznesmeni, politycy, artyści i naukowcy z całego świata. Z myślą o nich postanowiliśmy stworzyć pierwszy hotel kongresowy w Polsce — mówi Włodzimierz Walkowiak. Zdaniem Krzysztofa Głębowskiego, goście nie powinni odczuć niedogodności remontu. Modernizacja prowadzana jest tak, że tylko jedno ze skrzydeł jest w remoncie, a trzy pozostałe są dostępne. fot. JŁ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / ORBIS REMONTUJE HOTEL POZNAŃ...