Orbis trzyma się dobrze

Dariusz Karolak
opublikowano: 29-07-2002, 00:00

Iw tym tygodniu Orbis wybronił się przed stratami, co stawia go w ścisłej czołówce składników indeksu WIG20. Mało tego, zamknięcie tygodnia naruszyło linię szyi podwójnego dna, 18,2 zł, uruchamiając zasięg wzrostów do 19,8 zł. W porównaniu z wieloma znakomitymi, ale bardziej przecenionymi walorami niespełna 10-proc. potencjał wzrostowy może wydawać się mały, jednak przeprowadzona 4-tygodniowa akumulacja wydatnie zmniejsza ryzyko inwestycyjne. Wstęga tygodniowa zwiększa zakres odbicia o 3 proc. do 20,4. Posiadając Orbis w portfelu należy obserwować jak daje sobie radę z minimum z 13 III, 19,1.

Jeżeli nie będzie w stanie pokonać tej bariery i odbije się od niej, będzie to świadczyło o rosnącym ryzyku realizacji tego. że wzrost okaże się ruchem powrotnym do linii szyi półrocznego podwójnego szczytu z zasięgiem 12,2. Chwilowo taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny z uwagi na aktywne sygnały kupna dziennych oscylatorów i tygodniowego stochastic'a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Orbis trzyma się dobrze