Orco ma pozwolenie na budowę wieżowca Libeskinda

DI
07-10-2010, 16:21

Wojewoda Mazowiecki podjął w czwartek decyzję o utrzymaniu pozwolenia na budowę jaką prezydent miasta Warszawy wydała spółce Orco Property dotyczącą inwestycji przy ul. Złotej 44.

Poniżej tekst komunikatu:

Po przeprowadzeniu postępowania odwoławczego zgodnie z wytycznymi wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (WSA) i Naczelnego Sądu Administracyjnego, wojewoda mazowiecki utrzymał w mocy pozwolenie na budowę inwestycji Orco Property przy ul. Złotej, wydane przez prezydenta m.st. Warszawy.

Postępowanie, związane z ponownym rozpoznaniem odwołania piętnastu osób prywatnych, obejmowało m.in.: uzupełnienie dokumentacji geologiczno – inżynierskiej przez inwestora, ocenę całości dokumentacji oraz zapewnienie stronom postępowania zapoznania się z nią.

W jego wyniku stwierdzono, iż decyzja prezydenta m.st. Warszawy została wydana zgodnie z przepisami prawa.

Zgodnie z kpa wojewoda, jako organ II instancji, ocenia poprawność przeprowadzenia procedury zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę przez organ I instancji oraz sprawdza kompletność dokumentacji.

Decyzja wojewody w ramach postępowania administracyjnego jest ostateczna, co oznacza, że inwestor może przystąpić do budowy. Stronom przysługuje prawo wniesienia skargi do WSA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Orco ma pozwolenie na budowę wieżowca Libeskinda