Orco rozmawia z obligatariuszami

KSA
opublikowano: 01-07-2009, 00:00

Restrukturyzacja zadłużenia dewelopera jest warunkiem sukcesu emisji dla Colony.

Restrukturyzacja zadłużenia dewelopera jest warunkiem sukcesu emisji dla Colony.

Tydzień temu Jean-Francois Ott, prezes Orco, deklarował, że rozmowy z obligatariuszami spółki rozpoczną się "natychmiast". To istotna kwestia, bo od ich powodzenia zależeć będzie zapewne, czy część akcji nowej emisji obejmie fundusz z grupy Colony Capital. Są pierwsze — zdawkowe — informacje na ten temat.

Deweloper poinformował w komunikacie, że 24 czerwca odbyło się spotkanie z instytucjami, które są w posiadaniu około 60 proc. obligacji spółki. "Spotkanie przebiegło w konstruktywnej atmosferze i umożliwiło kierownictwu Orco zaprezentowanie głównych elementów restrukturyzacji — zarówno finansowej, jak i operacyjnej". Na sierpień zaplanowano walne zgromadzenie obligatariuszy.

Inicjatorem pierwszej tury negocjacji był administrator sądowy. Pod koniec marca spółka poddała się bowiem procedurze ochrony przed wierzycielami. Zarząd Orco podkreślał wówczas, że ochronie tej mogą się poddać wyłącznie spółki, które udowodnią, że są wypłacalne.

Analitycy wskazywali jednak, że decyzja potwierdza trudną sytuację spółki i nie oznacza dla akcjonariuszy nic dobrego, bo może się wiązać ze znacznym rozwodnieniem kapitału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu