Orędownik brexitu przenosi swoją firmę do Singapuru

opublikowano: 22-01-2019, 18:55

James Dyson, brytyjski miliarder, który zrewolucjonizował odkurzacze za pomocą technologii bezworkowej i jest orędownikiem brexitu, zdecydował się iść z prądem i przenieść siedzibę swojej korporacyjną i rejestrację podatkową z Wielkiej Brytanii do Singapuru. Dyplomatycznie tłumaczy to tym, że chce być bliżej swoich najszybciej rozwijających się rynków, donosi Reuters.

Firma Dyson twierdzi, że przenosiny nie są spowodowana nadchodzącym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej ani żadnymi implikacjami podatkowymi. Firma produkuje już produkty w Azji i będzie budować swój nowy samochód elektryczny w Singapurze.

James Dyson, założyciel i prezes koncernu Dyson
Zobacz więcej

James Dyson, założyciel i prezes koncernu Dyson fot. Bloomberg

Znaczna część rozwoju produktu pozostanie w południowo-zachodniej Anglii.

Dyrektor generalny Jim Rowan powiedział, że grupa widzi największy popyt na swoje produkty, takie jak oczyszczacze powietrza i suszarki do włosów, a także środki czyszczące właśnie w Azji.

Dodał, że zmiana w ogólnym rachunku podatkowym firmy będzie znikoma, a firma wciąż rozszerza swoją działalność badawczą i inżynieryjną w Wielkiej Brytanii.

Decyzja o przeprowadzce ma miejsce po tym jak koncern Dyson pochwalił się, że po raz pierwszy w historii udało mu się przełamać barierę 1 mld GBP rocznego zysku, napędzanego przez silny popyt w Chinach i innych krajach azjatyckich.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu